Czy stała obsługa prawna opłaca się przy prowadzeniu firmy?

stała obsługa prawna

Stała obsługa prawna to dla wielu przedsiębiorców bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musimy szukać prawnika, który rozwiąże nasz problem prawny związany z prowadzeniem  działalności gospodarczej. Ekspert jest zawsze (ok – prawie zawsze) do dyspozycji, gotowy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Czy lepiej mieć stałych prawników czy też szukać pomocy prawnej ad hoc? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej skupiając się na zagadnieniu stałej obsługi prawnej.

Na czym polega stała obsługa prawna?

Stała obsługa prawna prowadzona jest zarówno przez kancelarie prawne, jak i przez prawników prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W zamian za abonament miesięczny (czy też ryczałt miesięczny) świadczą oni usługi prawne w zakresie określonym w umowie. Usługi nie wchodzące w skład usług świadczonych w ramach stałej obsługi prawnej są dodatkowo płatne.

Stała obsługa prawna dla firmy – czy zawsze się sprawdza?

Prowadząc przedsiębiorstwo możemy spotkać różne zagadnienia czy też problemy, które wymagają od nas zwrócenia się po pomoc prawną.  Dotyczą one rozmaitych obszarów prawa, takich jak prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo spółek, prawo cywilne, prawo podatkowe. To powoduje, że konieczna jest stała pomoc eksperta, który doradzi, co zrobić w danej sprawie. W szczególności przyda się ona na etapie prężnego rozwoju firmy.  Pojawiają się nowi kontrahenci, zatrudniamy więcej pracowników. A to oznacza jedno – musimy być gotowi na większe obciążenia finansowe.

I tak dochodzimy do sytuacji, w której  coraz częściej jesteśmy zmuszeni do korzystania z usług prawnych, które nie wchodziły w początkowy zakres stałej obsługi prawnej. Koszty wzrastają – czasem w sposób drastyczny. Kancelarie prawne składają się także zwykle z prawników, którzy specjalizują się określonych obszarach prawa i pomoc np. z zakresu prawa podatkowego może okazać się dla nas niemożliwa, bowiem stale obsługujący nas prawnicy nie specjalizują się w sprawach podatkowych. Powoduje to, że musimy szukać eksperta, który Nam w tej sprawie pomoże.

Stała obsługa prawna nie zawsze więc się sprawdza. Chyba, że znajdziemy kancelarię, w której mamy dostęp do prawników zajmujących się wszystkimi gałęziami prawa. Takich jest na rynku niewiele. A jak na renomowaną kancelarie przystało – nie będzie to najtańsza z dostępnych opcji.   W efekcie oznacza to i tak konieczność szukania potrzebnej pomocy prawnej poza obsługującą nas dotychczas kancelarią.

Czy lepiej mieć stałą obsługę prawną czy szukać pomocy prawnej ad hoc?

Stała obsługa prawna nie pokryje zawsze wszystkich problemów prawnych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jak już wspomnieliśmy powyżej, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które mogą przewyższać miesięczny abonament stałej obsługi prawnej. Może w takim wypadku zdecydować się lepiej na szukanie pomocy prawnej ad hoc?

Szukanie pomocy prawnej  w stosunku do korzystania ze stałej obsługi prawnej ma swoje wady. Jedną z nich jest duża ilość czasu, którą poświęcimy na szukanie eksperta w naszej sprawie. Chyba, że … skorzystamy z innowacyjnych narzędzi, które pomogą nam w szybkim znalezieniu eksperta w naszej sprawie. A tych mamy na rynku dostępnych coraz więcej. Od możliwości jakie stwarzają portale społecznościowe, poprzez dedykowane portale pozwalające na znalezienie pomocy prawnej online. Jednym z nich, jest właśnie TuPrawnik.pl

Stała obsługa prawna dla Twojej firmy w serwisie TuPrawnik.pl

Wciąż wahasz się pomiędzy wyborem stałej obsługi prawnej a usługami prawnymi „ad hoc”? Nie chcesz przepłacać za obsługę prawną?  Cenisz sobie wysoką jakość usługi?  Zobacz, co może dać Tobie i Twojej firmie TuPrawnik. Wystarczy, że wypełnisz interaktywny formularz – WEJDŹ TUTAJ I OPISZ SWOJĄ SPRAWĘ , a otrzymasz konkretne oferty od prawników-ekspertów. Możesz porównać oferty od specjalistów pod względem: kompleksowości świadczonych przez nich usług, reputacji danego prawnika, a także  ceny.  Sam decydujesz, która z otrzymanych ofert najlepiej wpisuje się w Twoje oczekiwania. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie eksperckiej pomocy prawnej w najlepszych cenach na rynku. Każdorazowo rozliczasz się za swoją sprawę, bez potrzeby płacenia ryczałtu, czy abonamentu.

*Zależy Ci na czasie i potrzebujesz szybkiej konsultacji prawnej? Znajdziemy dla Ciebie najlepszego prawnika. Wystarczy krótki opis sprawy, aby w zaledwie kilka godzin otrzymać telefon z rozwiązaniem swojego problemu. Sprawdź i przekonaj się sam: WEJDŹ TUTAJ.