Stała obsługa prawna dla firmy wydaje się być wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy szukać prawnika, który rozwiąże nasz problem prawny związany z prowadzeniem przez nas działalności gospodarczej. Czy stała obsługa prawna zawsze się sprawdza? Czy lepiej mieć stałych prawników czy też szukać pomocy prawnej ad hoc? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej skupiając się na zagadnieniu stałej obsługi prawnej.

stała obsługa prawna

Na czym polega stała obsługa prawna?

Stała obsługa prawna prowadzona jest zazwyczaj przez kancelarie prawne, które w zamian za abonament miesięczny (czy też ryczałt miesięczny) świadczą nam usługi prawne w zakresie, który uzgodniliśmy w umowie. Wszystkie usługi nie wchodzące w skład usług świadczonych w ramach stałej obsługi prawnej są dodatkowo płatne.

Stała obsługa prawna dla firmy czy zawsze się sprawdza?

Zazwyczaj prowadząc przedsiębiorstwo możemy spotkać różne zagadnienia czy też problemy, które wymagają od nas zwrócenia się po pomoc prawną. Zagadnienia te dotyczą różnych obszarów prawa takich jak prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo spółek, prawo cywilne, prawo podatkowe, co powoduje, że konieczna jest stała pomoc eksperta, który nam doradzi co zrobić w danej sprawie. W szczególności taka pomoc przyda się nam, gdy rozwijamy nasze przedsiębiorstwo, pojawia się wtedy więcej pracowników i więcej obciążeń finansowych.

Może to spowodować, gdyż coraz częściej będziemy musieli skorzystać z usług prawnych, które nie wchodziły w zakres stałej obsługi prawnej naszej firmy. Powoduje to, że poniesiemy w takim wypadku większe koszty niż zwykle. Kancelarie prawne składają się także zwykle z prawników, którzy specjalizują się określonych obszarach prawa i pomoc np. z zakresu prawa podatkowego może okazać się dla nas niemożliwa, bowiem stale obsługujący nas prawnicy nie specjalizują się w tych kwestiach. Powoduje to, że musimy szukać doradcy podatkowego, który Nam w tej sprawie pomoże.

Stała obsługa prawna nie zawsze się sprawdza, chyba że znajdziemy kancelarię, w której mamy dostęp do prawników zajmujących się wszystkimi gałęziami prawa. Takich kancelarii niestety jest niewiele. Oznacza to i tak konieczność szukania potrzebnej pomocy prawnej gdzie indziej.

Czy lepiej mieć stałą obsługę prawną czy lepiej szukać pomocy prawnej ad hoc?

Stała obsługa prawna nie pokryje zawsze wszystkich problemów prawnych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jak już wspomnieliśmy powyżej wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które mogą przewyższać miesięczny abonament stałej obsługi prawnej. Może w takim wypadku zdecydować się lepiej na szukanie pomocy prawnej ad hoc?

Szukanie pomocy prawnej  w stosunku do korzystania ze stałej obsługi prawnej ma swoje wady. Jedną z nich jest duża ilość czasu, którą poświęcimy na szukanie eksperta w naszej sprawie. Chyba, że skorzystamy z innowacyjnych narzędzi, które pomogą nam w szybkim znalezieniu eksperta w naszej sprawie.

Stała obsługa prawna dla firmy w serwisie TuPrawnik.pl

Jeżeli nie chcemy przepłacać za obsługę prawną, a jednocześnie cenimy wysoką jakość obsługi prawnej to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu TuPrawnik.pl. Dzięki niemu po wypełnieniu formularza na stronie (opisaniu naszej sprawy) możemy bardzo szybko uzyskać konkretne oferty prawników-ekspertów, którzy pomogą nam w naszej sprawie prawnej. Dodatkowo możemy porównać oferty prawników pod względem: kompleksowości świadczonych przez nich usług, a także pod względem ceny. Pozwala nam to na uzyskanie eksperckiej pomocy prawnej w najlepszych cenach na rynku polskim.

Jeżeli myślimy o stałej obsłudze prawnej dla firmy możemy zawsze skorzystać z serwisu TuPrawnik.pl. Dodatkowo nie musimy płacić żadnego abonamentu, zawsze rozliczamy się za konkretną sprawę.

Stała obsług prawna dla firmy – co mogę teraz zrobić?

Jeżeli potrzebujesz stałej obsług prawnej dla swojej firmy to zacznij korzystać z serwisu TuPrawnik.pl! Opisz swoją sprawę klikając na guzik poniżej!

Opisz swoją sprawę