Pomoc prawna z zakresu prawa pracy online

pomoc prawna z zakresu prawa pracy online

Gdy pracujemy albo zatrudniamy pracowników wielokrotnie możemy natknąć się na sytuacje, w których będzie potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa pracy. W pracy mogą zdarzyć się różne przykre zdarzenia takie jak: wypowiedzenie umowy, molestowanie seksualne, mobbing, spór z pracodawcą o wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. Warto, więc poszukać pomocy prawnika, który pomoże nam w rozwiązaniu takich konfliktów. W artykule omówimy, więc możliwości pozyskania pomocy prawnej z zakresu prawa pracy.

pomoc prawna z zakresu prawa pracy online

Pomoc prawna z zakresu prawa pracy – wyszukiwanie odpowiedniej oferty w Internecie

Najczęściej szukamy prawnika-specjalisty w Internecie, a konkretniej w Google’ach. Możemy tam znaleźć oferty różnych kancelarii prawnych. Powstaje jednak pytanie czy chce nam się je porównywać albo raczej czy da się je porównać? Zazwyczaj prawnicy nie ujawniają swoich stawek na stronach internetowych. Dopiero na spotkaniu, okazuje się ile tak naprawdę to będzie nas kosztowało i często w takim momencie nie możemy już się wycofać – poświęciliśmy już swój czas na opisanie sprawy prawnikowi, a nie mamy go więcej, by poszukać innego specjalisty. Dodatkowo im szybciej prawnik zacznie działać tym lepiej. Sprawa przecież jest z prawa pracy. Ma związek z naszym wynagrodzeniem i życiem zawodowym, więc nie ma na co czekać. Powoduje to, że często współpracujemy z określonym prawnikiem, bo nie mamy wyboru.

 pomoc prawna z zakresu prawa pracy

 

 

Pomoc prawna z zakresu prawa pracy – rekomendacje znajomych

Oprócz wyszukiwania pomocy prawnej w Internecie, bardzo często wyszukujemy prawnika poprzez rekomendacje znajomych. „On zajął się moją sprawą”. „Był w porządku”. „Nie był tak drogi jak inni”. „To prawdziwy ekspert”. Takie rekomendacje skłaniają nas do wyboru usług prawnika poleconego przez znajomych. Niestety taki prawnik niekoniecznie musi być ekspertem w prawie pracy. A przecież jak już ustaliliśmy to bardzo ważna dla nas sprawa, chodzi przecież o nasze życie zawodowe.

Powierzenie jej prawnikowi, który nie jest ekspertem z zakresu prawa pracy jest wysoce ryzykowne. Jednak zawsze myślimy o tym, że znajomy polecił tego prawnika. Trudno się wycofać z czegoś takiego. „No co ja mu powiem, najpierw marudziłem znajomemu, że potrzebuje pomocy prawnej z zakresu prawa pracy, a teraz jej nie chcę. Niestety muszę ją przyjąć. W sumie gdzie znajdę prawnika?”. To kolejna pułapka, w jaką wpada wiele osób. Są skazani na współpracę z prawnikami poleconymi przez znajomych, którzy nie są ekspertami w ich sprawie. Czy są jakieś inne opcje pozwalające na znalezienie profesjonalnej pomocy prawnej?

 pomoc prawna z zakresu prawa pracy - rekomendacje znajomych

Pomoc prawna z zakresu prawa pracy – Tu Prawnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy profesjonalisty i chcesz mieć możliwość dokonania wyboru prawnika to jedyną możliwością jest serwis TuPrawnik.pl. Oferuje on porównanie ofert prawników w konkretnej sprawie.

By skorzystać z serwisu należy wypełnić formularz, w którym opiszemy swoją sprawę z zakresu prawa pracy. Możemy także określić w nim maksymalną kwotę jaką chcemy zapłacić za poszukiwaną przez nas obsługę prawną.

Nasz opis sprawy trafia tylko do ekspertów z zakresu danej gałęzi prawa, którzy składają nam oferty na obsługę naszej sprawy, w tym wypadku z zakresu prawa pracy.

Po złożeniu przez prawników ofert, możemy wybrać taką, jaka najbardziej nam odpowiada. Nie jesteśmy skazani na jednego prawnika jak przy tradycyjnym szukaniu czy też rekomendacji przez znajomych.

Poza tym, serwis Tu Prawnik to miejsce, gdzie prawnik szuka nas – klientów i o nich się stara, bo wie, że jeżeli nie złoży konkurencyjnej oferty to nie otrzyma naszej sprawy do prowadzenia.

Warto, więc skorzystać z serwisu Tu Prawnik, by sprawdzić, ile nasza sprawa będzie nas kosztować. Pozwala nam oszczędzić czas i pieniądze.

 

Co mam w takim razie zrobić, jeżeli mam sprawę z zakresu prawa pracy?

Wypełnić formularz opisu sprawy. Jedną z możliwości jest kliknięcie przycisku poniżej – „Opisz swoją sprawę”.

Opisz swoją sprawę