TuPrawnik na InfoShare 2019

Mija tydzień od konferencji InfoShare, na której zespół TuPrawnik gościł w ramach współpracy z PKO Bankiem Polskim. Udział w programie akceleracyjnym Let’s Fintech! dał nam możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym evencie. O naszych wrażeniach opowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Infoshare 2019

Kilka słów o tym, czym właściwie jest InfoShare.

Konferencja Infoshare to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone startupom oraz trendom i innowacjom w obszarze technologicznym. Od 13 lat startupy, inwestorzy,  miłośnicy nowych technologii, programiści i marketerzy spotykają się w Gdańsku. Infoshare to jedyna taka okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy, spotkań z inwestorami oraz ludźmi z branży.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 6000 uczestników – ta liczba to niebywały powód do dumy dla organizatorów, którzy tym samym odnotowali liczebny rekord imprezy. Podczas dwóch dni głos zabrało ponad 200 speakerów. W swoich prelekcjach poruszali się oni wokół kontentu technologicznego, marketingu internetowego, skalowaniu biznesu.

Startup Expo

W specjalnie wyznaczonej strefie – Startup Expo, startupy mogły prezentować swoje rozwiązania oraz promować pomysły na biznes. Małe, kameralne punkty sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów oraz prowadzeniu interesujących dyskusji. Była to okazja do wymiany doświadczeń z ludźmi, którzy prowadzą podobnie funkcjonujące firmy w innych częściach Europy.

Misja, która przyświeca wydarzeniu, a więc wymiana informacji, nieprzypadkowo tak trafnie oddaje obraz całości – InfoShare to wspaniale zorganizowany event, miejsce do wymiany kontaktów oraz szeroko pojętego networkingu. O skali i znaczeniu InfoShare w środowisku niech świadczy liczba uczestniczących startupów, których pojawiło się w gdańskim AmberExpo ponad 300.

TuPrawnik w ramach udziału w programie akceleracyjnym PKO Banku Polskiego miał możliwość prezentacji swoich usług na dedykowanym stoisku w strefie Startup. O spójną komunikację wizualną zadbał zespół Let’s Fintech!. Otrzymaliśmy bluzy z logotypem programu – ten element podkreślał naszą przynależność do grona 10-ciu startupów, współpracujących z PKO Bankiem Polskim.

Na tej rangi technologicznym wydarzeniu nie mogło zabraknąć zespołu Softwaremill Założyciele TuPrawnik aktywnie włączyli się w promocję w strefie expo. Uśmiechy i energia przyciągały ciekawskich miłośników LegalTech do naszego stoiska. Podstawa to dobry team:)

Z głową pełną inspiracji, pełni zapału do dalszych działań w czwartkowy wieczór wyjechaliśmy z Gdańska. To były bardzo intensywne 2 dni, podczas których braliśmy udział w wielu spotkaniach z inwestorami w ramach Speed Dating 

Ogromne zainteresowanie usługami TuPrawnik, z jakim spotkaliśmy się podczas promocji w strefie expo podczas InfoShare, utwierdza nas w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek jest tym słusznym. Wydarzenie zbiegło się z wygraną w konkursie Fintech&Insurtech w kategorii startup za wdrożenie usługi e-Prawnik. Docenieni przez jury elitarnego konkursu z jeszcze większą energią realizujemy naszą misję docierania z eksperckimi usługami prawnymi do użytkowników online.

Na pewno wrócimy do Gdańska za rok, aby ponownie promować TuPrawnik wśród miłośników nowych  technologii.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu całemu Zespołowi Let’s Fintech with PKO – wspaniałą relację oczami naszego partnera możecie obejrzeć w tym krótkim nagraniu. 

O Marta Mierzyńska

Cześć! Mam na imię Marta i witam Cię na blogu TuPrawnik.pl. który współtworzę. Staram się w prosty i przystępny sposób przybliżać czytelnikom kwestie prawne. Wierzę, że ich lektura poszerzy nie tylko Twoją wiedzę, ale i przyczyni się do zwiększenia świadomości prawnej. Jestem miłośnikiem prawa i nowych technologii, ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania skupiają się wokół prawa własności intelektualnej oraz prawa autorskiego. Jeśli masz pytania - napisz do mnie bądź zostaw komentarz pod interesującym Cię wpisem :)

Pokaż wszystkie artykuły Marta Mierzyńska →