FAQ - marketplace

 • Po co jest Tu Prawnik?

  To serwis, który pomoże Ci szybko znaleźć właściwego prawnika, który wykona dla Ciebie usługę prawną w odpowiedniej dla Ciebie cenie.

 • Jak mogę otrzymać usługę prawną w Tu Prawnik?

  To bardzo proste - wypełniasz formularz który znajdziesz . Wycena usługi prawnej jest zupełnie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje. Otrzymasz oferty pomocy prawnej od prawników z najlepiej dopasowanymi specjalizacjami, z których możesz, ale ciągle nie musisz, wybrać jedną, najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. W ramach oferty serwisu znajdziesz również usługę szybkiej konsultacji prawnej, dzięki której najczęściej w ciągu kilku godzin skontaktuje się z Tobą prawnik. Wystarczy, że krótko opiszesz swoją sprawę oraz dokonasz opłaty. Możesz to zrobić tutaj.

 • Czym różni się usługa SZYBKIEJ KONSULTACJI PRAWNEJ od USŁUGI PRAWNEJ?

  Podstawową różnicą jest zakres usługi. W szybkiej konsultacji prawnej otrzymasz jedynie telefoniczną konsultację prawną i jej podsumowanie mailowe, a w usłudze prawnej możesz otrzymać jakąkolwiek pomoc prawną, której potrzebujesz np. reprezentację przed sądem, sporządzenie umowy czy innego dokumentu.

  Dzięki usłudze szybkiej konsultacji prawnej możesz szybko, bo nawet w ciągu paru godzin, uzyskać telefoniczną konsultację prawną w swojej sprawie. Prawnik skontaktuje się z Tobą telefonicznie najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Wystarczy, że krótko opiszesz swoją sprawę, podasz swój numer telefonu oraz adres e-mail oraz dokonasz opłaty w wysokości 199 zł brutto.

  Z kolei usługa prawna wiążę się z wypełnieniem interaktywnego, szczegółowego formularza zlecenia, na podstawie którego otrzymasz oferty od wielu prawników. To Ty dokonujesz wyboru najlepszej oferty oraz rozliczasz się bezpośrednio z wybranym przez siebie prawnikiem. Serwis niezależnie wystawia fakturę za pośrednictwo w znalezieniu najlepszego prawnika.

 • Czy wypełniając formularz zlecenia USŁUGI PRAWNEJ zobowiązuję się do płacenia?

  Nie! Wypełnienie formularza jest dla Ciebie całkowicie niezobowiązujące. Nasi Prawnicy przedstawią Ci swoje oferty realizacji zamówionej przez Ciebie usługi. Gdy poznasz oferty od Prawników, sam podejmiesz decyzję czy i z której z nich skorzystać. Natomiast w usłudze szybkiej konsultacji prawnej płacisz przy jej zamówieniu.

 • Ile i za co płacę?

  Rejestracja w serwisie i składanie zleceń są bezpłatne. W przypadku wyboru oferty prawnika w ramach usługi prawnej następuje zawarcie umowy i od tego momentu serwis nalicza prowizję w wysokości 10%, która wcześniej została uwzględniona i zakomunikowana w ofercie złożonej przez prawnika. Usługa konsultacji prawnej to koszt 199 zł brutto, regulowany za pośrednictwem systemu płatności internetowych e-Service. Opłata za usługę realizowana jest zawsze „z góry”, przed wykonaniem usługi przez prawnika – specjalistę z danej dziedziny prawa.

 • Kiedy otrzymam oferty od prawników w ramach USŁUGI PRAWNEJ?

  System przesyła do Ciebie oferty prawników raz dziennie. W dowolnym momencie możesz zdjąć zlecenie, przyjąć wybraną ofertę, a wówczas dalsze oferty przestaną do Ciebie napływać.

 • Kiedy mogę spodziewać się kontaktu ze strony prawnika w ramach wykupienia usługi SZYBKIEJ KONSULTACJI PRAWNEJ?

  Prawnik skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku godzin, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym od złożenia zlecenia. Jeżeli wykupiłeś usługę konsultacji prawnej poza dniami roboczymi (poniedziałek- piątek godz. 8:00-18:00) prawdopodobnie Twoje zlecenie zostanie obsłużone najwcześniej w najbliższy poniedziałek, który jest dniem roboczym.

 • Jakiego rodzaju pomoc prawną mogę uzyskać dzięki Tu Prawnik?

  Każdą. Tu Prawnik jest portalem uniwersalnym. Naszą misją jest ułatwianie znalezienia wysokiej jakości pomocy. Zarejestrowani na Tu Prawnik prawnicy to specjaliści ze wszystkich dziedzin prawa, dzięki czemu poszukiwanie odpowiedniej pomocy jest dużo szybsze, prostsze i skuteczniejsze.

 • W jaki sposób Tu Prawnik gwarantuje bezpieczeństwo i poufność informacji?

  Twoje zapytanie po wypełnieniu formularza wysyłane jest do grona prawników - w sposób zapewniający Tobie anonimowość. Nie będą oni w stanie zidentyfikować na podstawie samego zlecenia Twoich danych personalnych. Twoje dane osobowe zostaną przekazane dopiero oraz jedynie temu prawnikowi, który wykona dla Ciebie usługę. W każdym momencie możesz zażądać od nas usunięcia swojego konta z serwisu. Wszystkie osoby posiadające wgląd do Twojego zgłoszenia są zobowiązane do zachowania go w tajemnicy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności tutaj.