FAQ - marketplace

 1. Po co jest Tu Prawnik?

  To serwis, który pomoże Ci szybko znaleźć właściwego prawnika, który wykona dla Ciebie usługę prawną w odpowiedniej dla Ciebie cenie.

 2. Jak mogę otrzymać usługę prawną w Tu Prawnik?

  To bardzo proste - wypełniasz formularz który znajdziesz . Wycena usługi prawnej jest zupełnie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje. Otrzymasz oferty pomocy prawnej od prawników z najlepiej dopasowanymi specjalizacjami, z których możesz, ale ciągle nie musisz, wybrać jedną, najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

 3. Czy wypełniając formularz zlecenia zobowiązuję się do płacenia?

  Nie! Wypełnienie formularza jest dla Ciebie całkowicie niezobowiązujące. Nasi Prawnicy przedstawią Ci swoje oferty realizacji zamówionej przez Ciebie usługi. Gdy poznasz oferty od Prawników, podejmiesz decyzję czy i z której z nich skorzystać.

 4. Ile i za co płacę?

  Rejestracja w serwisie i składanie zleceń są bezpłatne. W przypadku wyboru oferty prawnika następuje zawarcie umowy i od tego momentu serwis nalicza prowizję w wysokości 10%, która wcześniej została uwzględniona i zakomunikowana w ofercie złożonej przez prawnika. (Oferta prawnika ma już doliczoną prowizję serwisu).

 5. Kiedy otrzymam oferty od prawników?

  System przesyła do Ciebie oferty prawników raz dziennie. W dowolnym momencie możesz zdjąć zlecenie, przyjąć wybraną ofertę, a wówczas dalsze oferty przestaną do Ciebie.

 6. Jakiego rodzaju pomoc prawną mogę uzyskać dzięki Tu Prawnik?

  Każdą. Tu Prawnik jest portalem uniwersalnym. Naszą misją jest ułatwianie znalezienia wysokiej jakości pomocy. Zarejestrowani na Tu Prawnik prawnicy to specjaliści ze wszystkich dziedzin prawa, dzięki czemu poszukiwanie odpowiedniej pomocy jest dużo szybsze, prostsze i skuteczniejsze.

 7. W jaki sposób Tu Prawnik gwarantuje bezpieczeństwo i poufność informacji?

  Twoje zapytanie po wypełnieniu formularza wysyłane jest do grona prawników - w sposób zapewniający Tobie anonimowość. Nie będą oni w stanie zidentyfikować na podstawie samego zlecenia Twoich danych personalnych. Twoje dane osobowe zostaną przekazane dopiero oraz jedynie temu prawnikowi, którego wybrałeś do zrealizowania usługi. W każdym momencie możesz zażądać od nas usunięcia swojego konta z serwisu. Wszystkie osoby posiadające wgląd do Twojego zgłoszenia są zobowiązane do zachowania go w tajemnicy.